Biblioteka - Szkoła Podstawowa nr 9

Idź do spisu treści

Menu główne:

Biblioteka

Oferta

         --------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------
         
        
Ostatnim akcentem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w roku szkolnym 2018/2019 była wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku w Bydgoszczy. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 6 B pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki szkolnej.  Tramwajem dotarli do Śródmieścia, gdzie udali się na Wyspę Młyńską. Oglądali tam słynne młyny Rothera oraz zabytkowe budynki Muzeum Okręgowego. Stamtąd, uliczkami Starego Miasta, szóstoklasiści przeszli na Stary Rynek. Zwrócili uwagę na okazały gmach Ratusza oraz Pomnik Walki i Męczeństwa. W ten sposób dotarli do budynku WiMBP, gdzie powitał ich pracownik biblioteki w roli przewodnika. Najpierw uczniowie udali się do Czytelni Głównej, gdzie zadziwiła ich ilość gromadzonych przez bibliotekę tytułów czasopism. Stamtąd młodzież, mijając  inne pomieszczenia książnicy, przeszła do Pracowni Regionalnej, gdzie czekała na nich opiekunka pomieszczenia. Opowiedziała ona o zgromadzonych w czytelni dokumentach dotyczących Bydgoszczy. Uczniowie mogli przejrzeć roczniki „Dziennika Bydgoskiego” z 1932 roku. Szczególnie podobały im się zamieszczane tam ogłoszenia drobne, które bogato zilustrowały życie w przedwojennym mieście. Bibliotekarka przybliżyła szóstoklasistom legendę o mistrzu Twardowskim, jednej z legend o mieście, które gromadzone są w pracowni. Bardzo atrakcyjny okazał się pobyt w Bibliotece Bernardynów, w której uczestnicy mieli okazję podziwiać księgi nawet z XV wieku. Z kolei pani przewod poprowadziła gimnazjalistów do magazynów, gdzie na uczniach wrażenie wyła wielka liczba ruchomych regałów z tysiącami książek. Ze zdziwieniem dowiedzieli się, że książnica dysponuje prawie milionem wydawnictw. Wizytę w bibliotece zakończył pobyt w introligatorni. Tam uwagę uczniów zwróciły wielkie prasy i ściski do oprawy książek. Na zakończenie uczestnicy wycieczki zerknęli jeszcze do wypożyczalni multimediów, skąd udali się znów na Stary Rynek, pod okno mistrza Twardowskiego, znanego im z legendy. Pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę na temat przybytków kultury w mieście, uczniowie wrócili do szkoły.


         
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------

      
Autorzy opowiadań wyróżnieni!

          Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w bibliotecznym konkursie literackim pt. „Przerwa w mojej szkole”. Zwyciężyli:
I miejsce Tymon Kowalski
II miejsce
Wiktoria Pióro
III miejsce
Katarzyna Buska
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
 Ostatnim konkursem w roku szkolnym 2017/2018 był konkurs na „Najlepszego czytelnika roku”, który przebiegał w dwóch kategoriach:           klasy I-III i klasy 4-7.Laureaci tego konkursu zostaną nagrodzeni w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego. Drobne upominki odbiorą też wtedy najbardziej hojni darczyńcy biblioteki, którzy wzięli udział w całorocznej akcji „Podaruj bibliotece książkę”.                                                                           Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki w przyszłym roku szkolnym.


         
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------

        23 kwietnia 2018 roku, zachęcone sukcesem jesiennej akcji czytania przedszkolakom, uczennice klasy 7 A ponownie odwiedziły przedszkole. Tym razem zaproponowały zabawę z czytaniem pod hasłem „ O zwierzątkach w …książkach”. Dziewczęta recytowały wierszyki o mieszkańcach ZOO i czytały opowiadanie o zwierzętach domowych. Przedszkolaki wysłuchały też wierszowanej opowieści o chorym kotku. Miały też okazję nauczyć się piosenki o burym kundlu. W doskonałych humorach zasiadły do kolorowania sylwetki bohatera piosenki. Uśmiechnięte maluchy pięknie podziękowały starszym koleżankom za wspólna zabawę. A one zadeklarowały kolejne odwiedziny przedszkola z książką.
Galeria zdjęć.


         
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------

Laureaci konkursu bibliotecznego na walentynkowy wierszyk!
Z radością zawiadamiamy społeczność szkolną, że konkurs na walentynkowy wierszyk wygrali:

I miejsce Miłosz Latkowski
II miejsce
Wiktoria Walczak
III miejsce
Weronika Kruk
Wyróżnienie
Marta Pośnik


Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej.


         
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------     

REGULAMIN INERNETOWEGO CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ          
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------

            Pasowanie pierwszaków na czytelników.
         Dnia 6 lutego 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników. Odświętnie ubrane dzieci zebrały się w auli, gdzie uczestniczyły  w programie słowno-muzycznym pt. „Prośby książki” przygotowanym dla nich przez klasę VII A. Pierwszaki świetnie się bawiły, rozwiązując zagadki o ulubionych bohaterach i słuchając piosenek i wierszyków o lekturach. Złożyły też przyrzeczenie, że będą szanować książki i dużo czytać. Na koniec zostały pasowane na czytelników „Wielką Księgą Bajek”, a na pamiątkę miłego spotkania otrzymały kolorowe zakładki. GALERIA ZDJĘĆ.                                        
           Drogie pierwszaki, czekamy na was w bibliotece szkolnej!


          
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------
      

     Wyniki! Wyniki! Wyniki!

        Na konkurs biblioteczny dla klas IV-V pt. „Ilustracja do ulubionej książki” napłynęło bardzo dużo ciekawych rysunków. Po długich obradach komisja konkursowa podjęła decyzję o nagrodzeniu następujących prac:
I miejsce
Nikola Kempińska za ilustrację do książki „Księga ptaków”
II miejsce
Marianna Łęgocka za rysunek do książki „Mały Książę”
III miejsce
Mateusz Piotrzkowski za obrazek do książki „ Mikołajek i inne chłopaki”
wyróżnienie
Dagmara Piotrzkowska za pracę do książki „ O psie, który jeździł koleją”.
Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych przez bibliotekę.

Galeria zdjęć.

          
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------
   
      Miło nam powiadomić społeczność szkolną, że w organizowanym przez bibliotekę konkursie na najciekawszą recenzję ulubionej książki  zwyciężyli:
I miejsce
Nikola Tadajewska
II miejsce
Adam Kosiło
III miejsce Katarzyna Buska
wyróżnienie Klaudia Kozek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a uczniów klas IV i V zapraszamy do udziału w
konkursie na ilustrację do książki regulamin do wglądu tutaj.
   

          
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------
     
            Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w naszym przedszkolu.
     Dnia 28 listopada 2017 roku trzy uczennice klasy 7 a odwiedziły przedszkolne grupy 5- i 6- latków. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprezentowały montaż słowno- muzyczny pt.” Jadą, jadą misie”. Starsze koleżanki czytały opowieść, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o misiach. Nie zabrakło zabaw ruchowych. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a siódmoklasistki miały satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Obdarowane kolorowankami dzieci zrewanżowały się uczennicom własnoręcznie wykonanymi serduszkami. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia orazzapewnienie, że dziewczęta wrócą do przedszkola z nowymi lekturami i zabawami.
Zapraszamy do galerii zdjęć.


          
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------
  
       Narodowe Święto Niepodległości w bibliotece szkolnej.
Biblioteka szkolna również włączyła się w obchody Święta 11 Listopada. Gazetka ścienna stała się plonem dyskusji i eksploracji zbiorów bibliotecznych w poszukiwaniu poezji związanej z tym dniem.


          
---------------------------------------------------AKTUALNOŚCI ---------

      Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki rozstrzygnięty!
W konkursie wzięło udział 56 uczniów klas II i III.  9 listopada 2017 r. na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości laureaci odebrali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wśród nich:
I miejsce
Zuzanna Gackowska kl.3 B
II miejsce
Zuzanna Szymankowska kl. 2 A
III miejsce -  Wiktor Winiecki kl. 3 A

Jury przyznało też dwa wyróżnienia. Otrzymały je:
Julia Kaszewska
kl.3 C
Maja Obarowska
kl. 3 D

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Galeria zdjęć.
Biblioteka w nowej odsłonie!

             Swoje podwoje w nowym budynku otworzyła też biblioteka szkolna. Zapraszamy uczniów do wypożyczalni codziennie od godziny 8.30 do 14.30 ( we wtorki do godź. 15.40, a w piątki do godź. 13.30). Biblioteka dysponuje obszerną czytelnią i oferuje wolny dostęp do książek. Swoją działalność rozpoczęło też Koło Miłośników Książki .
Zapraszamy!  

Godziny pracy biblioteki.


"Zarządzenie nr 7 /2015/16 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Bydgoszczy z dnia 24. 08. 2015 roku w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych"

"Regulamin udostępniania podręczników szkolnych w Szkole Podstawowej nr 9 w Bydgoszczy"


Biblioteczka dla rodziców i opiekunów uczniów
Zapraszamy do korzystania z publikacji z zakresu psychologii i pedagogiki, dotyczących m.in. rozwoju dzieci, pomocy w styuacjach trudnych, diagnozowania dysfunkcji. Lista książek.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego